Galerija

Motivācijas sistēmas gada uzvarētāji - Somijā

Motivācijas sistēma Ulbrokas vidusskolā tika ieviesta, lai paplašinātu skolēnu vērtēšanas iespējas. Motivācijas sistēma ir veids, kā novērtēt katru skolēnu, saskatīt sasniegumus un ieguldīto darbu gan mācību darbā, gan ārpus mācību stundām, sabiedriskajās aktivitātēs skolā un ārpus skolas, attieksmē un sadarbībā.

2022./ 2023. mācību gada noslēgumā tika apkopoti 1. un 2. semestra rezultāti, un augstāko punktu ieguvējs Motivācijas sistēmā (no katras klases viens) ieguva iespēju doties mācību ekskursijā uz Somiju. Ekskursija norisinājās 19. un 20. jūnijā.

Ekskursijā skolēni devās ar autobusu uz Tallinu, kur ostā kāpa kuģī, lai dažu stundu braucienā sasniegtu Somijas krastu. Somijas galvaspilsētā Helsinkos bija iespēja apskatīt pilsētu, ievērojamākās vietas, piemēram Uspenska katedrāli, Sibeliusa pieminekli, viesoties Senāta laukumā un tirgū, kā arī apskatīt leģendāro dzelzceļa stacijas ēku, baudīt vasaras vakaru parkā, kā arī viesoties Brīvdabas muzejā. Ekskursijā bija iekļauts arī interesantā “Sea Life” muzeja un iespaidīgā Zinātnes centra “Heureka” apmeklējums.

Skolēni pēc ekskursijas bija gandarīti, pārsteigti un apmierināti. Jautājot, kas visvairāk patika, skolēni lielākoties stāstīja, ka viss, bet jo īpaši zinātnes centrs, planetārijs, “Sea life” akvārijs, pavadītais laiks uz kuģa un visa ekskursijas atmosfēra, jaunas iepazīšanās un draudzības. Skolēniem patika arī iespēja iepazīt pilsētu, piedzīvot “baltās nakts” sajūtu Helsinku viesnīcā, izstaigāties Brīvdabas muzejā, kas atrodas uz salas un veidot skaistas atmiņas ar skolas draugiem.

Vaicājot skolēniem, kā viņi vērtē motivācijas sistēmu, apkopotais vērtējums – 4.45 no 5., pamatojot, ka novērtē to, ka motivācijas apkopojumā tiek skatīti ne tikai mācību sasniegumi, bet sasniegumi arī citās jomās, kas dod iespēju justies motivētiem ne tikai skolā, bet arī ārpus skolas vidē, nodarbojoties ar sevis pilnveidošanu citās jomās, kā arī, protams, atalgojums par to.

Arī jaunajā mācību gadā vēlot lieliskus rezultātus, vēlmi un pacietību sevis pilnveidošanā,

direktora vietniece

Zanda Pelše

Dalīties:

Vairāk