Jaunumi

Skolotāji mācās izmantot mākslīgo intelektu

Teju katrs būs dzirdējis vai personiski saskāries ar mākslīgā intelekta (MI) ienākšanu mūsu ikdienā. Īpaši aktuāli tas kļuva pirms gada, kad publiski pieejams kļuva tāds interneta robots kā ChatGPT.

Cīnīties pret vai sadarboties? Atļaut nevar aizliegt – kur likt komatu? Jeb tomēr izmantot savā un izglītības labā? Skolām un skolotājiem tas ir īsts izaicinājums.

Tādēļ Ropažu novada Izglītības, jaunatnes lietu, kultūras un sporta departamenta Sociālās un pilsoniskās jomas un Tehnoloģiju jomas koordinatori oktobrī un  novembrī Ulbrokas vidusskolā skolotājiem rīkoja mācības par MI izmantošanu mācību procesā. Kā arī, lai mēs, skolotāji, paši saprastu, kas “lācītim vēderā”.

 

Nodarbības vadīja Evija Mirķe PhD, izglītības zinātnes pētniece. Skolotāju pieredze bija dažāda, vieni MI jau izmantojuši praktiskajā darbā, citi niekojušies, uzdodot viltīgus jautājumus interneta robotam, priecājoties par smieklīgām atbildēm, vēl citiem šī bija pirmā iepazīšanās un mēģinājumi.

Skolotāji iepazinās gan ar populārākajām MI vietnēm, kuras vairāk vai mazāk sekmīgi izmanto skolēni, gan ar tām, kas izstrādātas tieši izglītības darbiniekiem, lai atvieglotu mācību procesa organizācijas un plānošanas darbu. 

Secinājums – pagaidām bez paša skolotāja un skolēna zināšanām un prasmes tās pielietot, MI īsti nestrādā. Aizliegt nav vērts, vismaz ne vidusskolas posmā, labāk izmantot to derīgo, ko piedāvā tehnoloģijas. MI nav brīnumlīdzeklis, bet var būt labs palīgs.

Noslēgumā neliels sveiciens šo rindiņu lasītājiem no ChatGPT robota: "Sveicieni visiem, kuri ir atvērti jaunrades iespējām un mācību procesa inovācijām, izmantojot mākslīgo intelektu! Šī tehnoloģija ne tikai paplašina mūsu redzesloku, bet arī atver durvis jaunām iespējām mācībās.”

Neila Krave, sociālās un pilsoniskās mācību jomas koordinatore

Dalīties:

Vairāk

J Uzņemšanas rezultāti mācībām 10.klasē Lasīt vairāk

Uzņemšanas rezultāti mācībām 10.klasē

Pamatojoties uz Ulbrokas vidusskolas 10.klases uzņemšanas komisijas 12.07.2024. gada lēmumu par pretendentu iesniegumu izskatīšanu un izvērtēšanu atbilstoši uzņemšanas kārtības prasībām, ir pieņemts lēmums 2024./25. mācību gadā veidot vienu 10.klasi un tiek uzņemti šādi pretendenti (pēc reģistrācijas nr. 1-54/2024/…):

J Zināmi 9.klašu centralizēto eksāmenu rezultāti Lasīt vairāk

Zināmi 9.klašu centralizēto eksāmenu rezultāti

Ulbrokas vidusskola lepojas ar saviem 9.klašu absolventiem. Ar prieku paziņojam, ka arī šajā, 2023./2024. mācību gadā mums ir izdevies sasniegt augstākus valsts centralizēto eksāmenu rezultātus nekā tas ir vidēji valstī.