Jaunumi

Kad skolēni varēs uzsākt mācības jaunajā sākumskolas ēkā?

2022.gada 20. jūnijā Ulbrokas vidusskolas sākumskolas piebūves pamatos tika svinīgi iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākotnes paaudzēm. Toreiz tika plānots, ka skolēni mācības varēs uzsākt pēc gada, taču šobrīd sākumskolas ēku joprojām apjož būvniecības sēta – ir saprotams, ka celtniecības darbi ieilguši.

“Objektīvu, no mums neatkarīgu apstākļu dēļ, celtniecības darbi patiešām ritējuši lēnāk nekā gaidīts, par ko esam runājuši katrā būvsapulcē, tiekoties ar būvniecības uzņēmuma pārstāvi un citiem būvniecības procesā iesaistītajiem darbiniekiem. Jāatzīst, ka daudz jau ir izdarīts, ņemot vērā apstākļus, kas būtiski kavēja iecerēto. Piemēram, apjomīgo būvmateriālu sadārdzinājumu – kopumā vidēji par 50%. Šī paša iemesla dēļ vairākās pašvaldībās līdzīgus projektus ir nācies iesaldēt. Šobrīd Latvijā tiek īstenoti daudzi projekti, kas saistīti ar būvniecību. Rezultātā ir jūtams būtisks darbinieku trūkums, ar ko saskaras gandrīz visi būvniecības uzņēmumi. Tāpat būvmateriālu ražotāji nespēj tikt lielajam būvmateriālu pieprasījuma apjoma pieaugumam. Līdz ar to nobīdās būvmateriālu piegādes laiks.  Tomēr ļoti ceram, ka neskatoties uz iepriekš minētajām grūtībām, drīzumā pakāpeniski jau varēsim baudīt ieguldītā darba augļus,” skaidro Ulbrokas vidusskolas direktors Normunds Balabka.

Pieguļošā teritorija ar aktīvās atpūtas laukumu - visātrāk

Būvnieki ir norādījuši, ka līdz rudens brīvlaikam būs sakārtota pieguļošā teritorija pie skolas. Tādējādi tiks iegūta papildus vieta, kur skolēni varēs uzturēties. Tāpat tur būs aktīvās atpūtas laukums – šobrīd tiek gaidīts mīkstais segums un plānotais inventārs. Atverot papildus teritoriju, tiks atvieglota skolēnu vecāku auto novietošanu, atvedot bērnus uz skolu, kā arī pieturvietas skolas autobusiem.

Ēdnīca

Patreiz norit darbi, kas skar tehniskās instalācijas, kā arī esošās ēdnīcas paplašinājuma izbūvi – jumtu un fasādi. Līdz ar ēdnīcas paplašinājuma izbūvi palielināsies ēdnīcā ēdamzāles platība, t.sk. ēdnīcas virtuves platība. Pēc tā vienlaicīgi skolas ēdnīcā varēs ieturēt maltīti nevis 12 klases, kā tas ir tagad, bet 24. Tādējādi iegūs arī vidusskolas skolēni – viņu pusdienlaiku būs iespējams organizēt ātrāk. Darbus plānots pabeigt līdz šī gada beigām. 

Sākumskolas ēkai būs būt

Jau šobrīd blakus lielajai skolas ēkai slejas otras koši dzeltenās ēkas karkass. Ēkas interjeru ir plānots pabeigt līdz 2023.gada beigām, bet, ņemot vērā iespējamās aizkavēšanās ar būvmateriālu un dizaina elementu piegādi, ne vēlāk kā līdz 2024.gada skolēnu  pavasara brīvdienām. Pilnā apmērā izmantot jauno sākumskolas ēku plānots uzsākt 2024./2025.mācību gadā.

Dalīties:

Vairāk

J Pretendentu rinda uz mācībām pirmajā klasē 2024./2025.mācību gadā Lasīt vairāk

Pretendentu rinda uz mācībām pirmajā klasē 2024./2025.mācību gadā

Izglītojamo uzņemšana pirmajās klasēs notiek pēc prioritāšu sadalījuma iesniegumu reģistrācijas kārtībā.