Skolēnu mācību uzņēmums 4.-12.klasei

Skolēnu mācību uzņēmums (SMU) ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē - skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. Skolēnu mācību uzņēmumiem nav juridiska statusa – tos Latvijā pārstāv tikai Junior Achievement Latvija, kura ir Junior Achievement Worldwide programmu licences īpašniece. Šī licence ietver arī Skolēnu mācību uzņēmumu programmu

SMU konsultē un atbalsta SMU konsultants. Darbojoties šajā mācību programmā, skolēni iepazīstas un izpēta uzņēmējdarbības vadības pasauli un apgūst pilnīgi visu uzņēmējdarbības ciklu, sākot no idejas radīšanas, līdz tās īstenošanai. SMU darbojas no 4 līdz 12 mēnešiem mācību gada laikā. Optimālais darbības laiks ir 9 mēneši. 

Šajos 9 mēnešos skolēni dibina SMU, izstrādā logo, nosaukumu, preci, veido sociālos tīklus savam produktam, prezentē savu produktu, piedalās Latvijas mēroga bazāros, skolas līmeņa tirdziņos, mācās uzstāties un veidot Pitch runu.

Kā arī vidusskolas skolēni var dibināt SMU un prezentēt to kā projekta darbu.

Tiekamies jaunajā mācību gadā!

 

Programma darbojas skolēni no 4.-12. klasei.


2023./2024.mācību gads

SMU "Beto" uzvar

SMU "Beto" piesaista žurnālistu uzmanību

Cits Bazārs Dominā 

Cits Bazārs Valmierā un Liepājā 

Cits Bazārs Kurzemē 

Zināmi JA Latvia konkursu rezultāti 

Cits Bazārs Ulbrokā

SMU panākumi 

Skolēnu mācību uzņēmumi saņem apliecības


2022./2023.mācību gads

4 mūsu SMU piedalās Cits Bazārs