Galerija

Ēnu diena 2023

Ēnu diena 2023

Šajā gadā Ēnu dienā piedalījās vairāk kā 300 Ulbrokas vidusskolas skolēni un ēnoja visdažādākās profesijas – būvinženieris, pneimatiskais inženieris, pasākumu vadītājs, administratīvo projektu vadītājs, sākumskolas skolotājs, zirgu un jātnieku treneris, kinologs, pirmsskolas sporta skolotājs, personāla vadītājs, tirgvedības speciālists, medicīnas iekārtu inženieris, digitālās pieredzes līderis, transporta līdzekļu reģistrators, apdrošināšanas speciālists, farmaceits, fizioterapeits, ainavu arhitekts, būvkonstrukciju inženieris, žurnālists un redaktors, tulkotājs, mazumtirdzniecības pārdevējs interneta veikalā, grāmatvedis, medicīnas māsa, tiesnesis, A/S “Swedbanka” karjeras centra vadītājs, restaurators, otrais pilots u.c.

Skolēnu atsauksmes

Linda Laura Balode (10. klase) ēnoja kinologu un tagad ir 100% pārliecināta par savas profesijas izvēli. Patīk šī darba ikdiena, kas ir radoša un interesanta un vienmēr prasa jaunu zināšanu apguvi. Šajā profesijā svarīga pacietība, rūpes, laba fiziskā sagatavotība.

Katrīna Erišķe (10. klase) ēnoja tulkotāju, terminoloģi, redaktori, Valsts valodas centrā. Katrīnas secinājumi pēc piedzīvotā ir sekojoši : “Protams, tas darba daudzums spēj būt milzīgs un laikietilpīgs un biedējošs, bet pats darbs ir interesants, visaptverošs, ļoti plašs pienākumu, rīku un joku ziņā. Šeit var uzzināt daudz jaunus faktus no dažādam jomām. Man tas šķiet interesanti. Kāpēc gan ne!?”

Alise Bļinova un Rebeka Čeipeša (7. klase) ēnoja sākumskolas skolotāju un uzzināja, ka svarīgas prasmes šajā profesijā ir - spēja risināt dažādas konfliktsituācijas, sadarboties ar vecākiem un rast veidus kā uzlabot skolēnu sekmes. Darbā nav rutīnas, jo bērni ir aktīvi un radoši visādā ziņā. Darbs prasa lielu atbildību.

Ilona Fiļipenoka (7.klase) ēnoja zirgu un jātnieku treneri. Šajā profesijā nekad nav garlaicīgi. Jāspēj komunicēt kā ar zirgiem tā arī ar cilvēkiem, jo katram ir savs raksturs un to ir svarīgi apzināties un saprast. Lai kļūtu par zirgu treneri nepieciešams skolā apgūt bioloģiju, psiholoģiju, kā arī visu to, kas attīsta inteliģenci un intuīciju. Noder arī valodu zināšanas, jo sadarbība starp treneriem ir starptautiska. Ilona saka: “Man ļoti patīk zirgi un skatoties uz savu treneri es saprotu, ka gribu būt kā viņa”.

 

Dalīties:

Vairāk

G Piederības svētki Lasīt vairāk

Piederības svētki

"Sveicam Tevi skolas piederības svētkos!" - tādu uzrakstu trešdien ieraudzīja visi pirmīši, kas ienāca Skolas svētku zālē.

G Miķeļdienas gadatirgus Lasīt vairāk

Miķeļdienas gadatirgus

Šīs nedēļas beigās latvieši svin rudens saulgriežu svētkus - Miķeļdienu. Tradicionāli šie svētki saistās arī ar tirdziņu. Tā ir arī mūsu skolas tradīcija, kurai sekojot, otrdien, 26.septembrī sākumskolas skolēni nesa pašu darinātās preces. Miķeļdienas tirdziņš skolā vienmēr bijis ļoti populārs. Cilvēki tirdziņā dara tikai darbības - vai nu pārdod, vai pērk.